Δημοτικές Εκλογές 2019

Μιχάλης Λαλαούνης, υποψήφιος δημοτικός σύμβουλος με τον συνδυασμό "Αίγινα Ώρα Συνεργασίας".


Οι δηλώσεις του υποψήφιου δημοτικού συμβούλου Μιχάλη Λαλαούνη με τον συνδυασμό "Αίγινα Ώρα Συνεργασίας" για τις δημοτικές εκλογές της 26ης Μαΐου 2019.

Βιογραφικό σημείωμα:
Γεννήθηκα στην Αθήνα στις 24 Σεπτεμβρίου του 1965.
Κατοικώ και εργάζομαι στην Αίγινα. Η καταγωγή μου είναι από τον Μεσαγρό.
Είμαι παντρεμένος με την Σοφία Κουμπενά και έχω δύο παιδιά, την Ειρήνη και τον Κωνσταντίνο.
Είμαι μόνιμος υπάλληλος του Υπουργείου Πολιτισμού και εργάζομαι στον τομέα συντήρησης αρχαιοτήτων ως τεχνικός (1987 έως σήμερα)
Επί 17 χρόνια εργάζομαι στο Αρχαιολογικό Μουσείο Αίγινας(Κολώνα)
Έχω εργαστεί επίσης στα αναστηλωτικά έργα του Ιερού Βράχου της Ακρόπολης επί 14 χρόνια
Είμαι απόφοιτος Τεχνικής Σχολής του ΟΑΕΔ και Ιδιωτικής Σχολής Κατασκευής και Συντήρησης Ψηφιδωτών.
Διετέλεσα επί 3 χρόνια Αντιπρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου Καποδιστριακού Γυμνασίου Αίγινας.
Φοίτησα στο στο 1ο Γυμνάσιο και 2ο Λύκειο Παλαιού Φαλήρου.
Είμαι πρώην αθλητής και συγκεκριμένα ποδοσφαιριστής της ΑΕ Αίγινας την περίοδο 1987-1989.
Επί 20 χρόνια ήμουν μέλος της ποδοσφαιρικής ομάδας του Υπουργείου  Πολιτισμού. (Πρωτάθλημα Δημοσίων Υπηρεσιών)

Το video εντάσσεται στην πρωτοβουλία του Aegina Porlal, για την παρουσίαση των θέσεων των δημοτικών συμβούλων, όλων των δημοτικών συνδυασμών, μετά από τη σχετική επιστολή που τους απεστάλη και την δημόσια πρόσκληση που έγινε το ίδιο διάστημα. Η παρουσίαση όλων των συνδυασμών, των επικεφαλής και των υποψηφίων τους, γίνεται χωρίς αμοιβή, σύμφωνα με τη σχετική νομοθεσία και τη δεοντολογία για ισότιμη παρουσίαση.