![Πέστο φιστικιού](/images/1shop/catalog/01/pesto.jpg#joomlaImage://local-images/1shop/catalog/01/pesto.jpg?width=800&height=800)
Πέστο φιστικιού
Πέστο φιστικιούΈνα ιδιαίτερο πέστο με άρωμα Αίγινας.
Το φιστίκι πρωταγωνιστεί συνοδευόμενο με τα αρώματα που προσδίδουν ο βασιλικός και το σκόρδο.
Χρήση: Είναι απολαυστικό με ένα πιάτο σπαγγέτι με την προσθήκη τυριού , ακόμα και θαλασσινών ή κρέατος .Μπορεί να σερβιριστεί επάξια πάνω σε μπρουσκέτα με ντοματίνια και λευκό τυρί ή κρέμα τυριού. Χρησιμοποιείτε και ώς μαρινάδα σε διάφορες παρασκευές.