Ο Δήμαρχος Αίγινας κ. Θεοδόσης Σακκιώτης υποδέχθηκε τούς ξένους επισήμους στο λιμάνι και στη συνέχεια στο Δημαρχείο της Αίγινας και αφού τούς ευχαρίστησε για την αποδοχή της πρόσκλησης του Δήμου να συμμετάσχουν στίς εκδηλώσεις για τη γιορτή της φιστικιάς τούς ευχήθηκε καλή παραμονή στην Αίγινα και τούς ζήτησε να μεταφέρουν τις εντυπώσεις τους στούς Δημότες τους.
Στην υποδοχή επίσης παρευρέθηκαν ο Αντιδήμαρχος - Πρόεδρος ΚΕΔΑ κ. Νίκος Τζίτζης ,ο Πρόεδρος Δημ. Συμβουλίου κ. Νίκος Γιαννούλης και ο Δημ. Σύμβουλος -Αντιπρόεδρος Επιτροπής Τουρισμού κ. Πέτρος Πετρίτης.