Αυτά προέκυψαν από τη χθεσινή συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου μετά από πρόταση της μείζονος αντιπολίτευσης για τροποποίηση των μελών του Δημοτικού Συμβουλίου του ΔΑΟΑ, καθώς είχαν οριστεί από την πλειοψηφία οχτώ μέλη και ένα από την μειοψηφία, ενώ έπρεπε να οριστούν επτά και δύο μέλη αντίστοιχα. Κατά τη διάρκεια της συνεδρίασης ο δημοτικός σύμβουλος κύριος Γιάννης Πούντος ως εκπρόσωπος της ελάσσονος μειοψηφίας πρότεινε τον κύριο Μιχάλη Παπαδόπουλο ως νέο μέλος. Λίγο αργότερα και μετά την πρόταση του κυρίου Παναγιώτη Γρηγορόπουλου για τον Βασίλη Ζαμπέλη, συμφώνησε στην πρόταση Ζαμπέλη. Ωστόσο μια διαφορά στο διαδικαστικό κομμάτι των προτάσεων δημιούργησε ένταση ανάμεσα στον εκπρόσωπο της διοίκησης κύριο Σάκη Σακκιώτη και την αντιπολίτευση. Ως αποτέλεσμα ο κύριος Γιάννης Πούντος ψήφισε "παρόν" κατηγορώντας τη διοίκηση για "συνδικαλιστικά τερτίπια της εποχής του '70".
Μετά τη χθεσινή τροποποίηση η σύνθεση του διοικητικού συμβουλίου του Δημοτικού Αθλητικού Οργανισμού είναι: Μανώλης Νικολούζος πρόεδρος, αντιπρόεδρος ο κύριος Παύλος Ανδρεόπουλος και μέλη οι: Φώτης Κώτσης, Αργύρης Μεθενίτης, Γιάννης Σταθόπουλος, Φωτεινή Μπήτρου, Μάρθα Κουτρουμάνου, Βασίλης Ζαμπέλης και Ουρανία Μαρίνη. Το διοικητικό συμβούλιο του Οργανισμού θα συνεδριάσει με τα δύο νέα του μέλη την Παρασκευή. (αναλυτικά η συνεδρίαση για την τροποποίηση του Δ.Σ. του ΔΑΟΑ στο πρώτο video της χθεσινής συνεδρίασης).