Ολοκληρώθηκε πριν από λίγο η κατεπείγουσα συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου. Τα θέματα της ημερήσιας διάταξης ήταν η τροποποίηση του Τεχνικού Προγράμματος του Δήμου Αίγινας για το έτος 2016, με εισηγητή ον κύριο Κωνσταντίνο Γεννίτσαρη, ντιδήμαρχος Τεχνικών Υπηρεσιών, αναμόρφωση προϋπολογισμού Δήμου Αίγινας για το έτος 2016 με εισηγητή τον αντιδήμαρχο οικονομικών υπηρεσιών κύριο Βαγγέλη Δέδε.
Επίσης, έγκριση συμμετοχής του Δήμου Αίγινας ως Συμπράττων/ Εποπτεύων Φορέας στο Εταιρικό Κοινωνικό Σχήμα (Σύμπραξη) με τον Φορέα Παροχής Συνοδευτικών Υποστηρικτικών Υπηρεσιών "Ευρωπαϊκό Πολιτιστικό και Ερευνητικό Κέντρο Αθηνών" (Φ.Π.Σ.Υ.Υ. Ε.Π.Ε.Κ.Α.) ως Δικαιούχο για την υλοποίηση του Έργου (Πράξης) με τίτλο "Δομές Παροχής Βασικών Αγαθών: Κοινωνικό Παντοπωλείο, Κοινωνικό Φαρμακείο Δήμου Αίγινας", εισηγητής ο Δήμαρχος Αίγινας κύριος Δημήτρης Μούρτζης.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: