![](https://www.aeginaportal.gr/images/xoves4/DSC_0323-ekdilosi-kke2.jpg)
Στον κινηματογράφο "Τιτίνα" πραγματοποιήθηκε σήμερα το πρωί η πολιτική συγκέντρωση που διοργάνωσε η ΚΟΒ Αίγινας του ΚΚΕ. Ουσιαστικά ήταν η πρώτη πολιτική εκδήλωση δημοτικής παράταξης, όπου παρουσιάστηκε υποψήφιος δήμαρχος του νησιού για τις αυτοδιοικητικές εκλογές του Μαΐου.
Στην εκδήλωση μίλησαν ο Βαγγέλης Μαρούπας, μέλος της Κ.Ε. του ΚΚΕ και ο Παναγιώτης Ηλίας, υποψήφιος Δήμαρχος Αίγινας με τη "Λαϊκή Συσπείρωση". Η εκδήλωση ολοκληρώθηκε με συζήτηση.