![](https://www.aeginaportal.gr/images/xoves5/apotelesmata-koinotitas-vatheosa.jpg)
![](https://www.aeginaportal.gr/images/xoves5/vatheos-new3.jpg)
![](https://www.aeginaportal.gr/images/xoves5/stavrodosia-vatheos-2a.jpg)
![](https://www.aeginaportal.gr/images/xoves5/stavrodosia-vatheosaa.jpg)
Νικητή το συνδυασμό που πρόσκειται στον νυν Δήμαρχο και εκ νέου υποψήφιο Δήμαρχο Αίγινας Δημήτρη Μούρτζη, ανέδειξαν οι εκλογές της κοινότητας Βαθέος. Τρεις έδρες στο συμβούλιο καταλαμβάνει ο Συνδυασμός "Αίγινα εν δράσει" ενώ δύο ο συνδυασμός "Ενωτική Κίνηση Βαθέος". Η προεδρία του νέου συμβουλίου θα κριθεί με εκλογές μεταξύ των κυρίων Γρυπαίου Ηλία και Πετρίτη Νικολάου, δηλαδή των πρώτων σε σταυρούς των δύο πρώτων σε ψήφους συνδυασμών, όπως προβλέπει ο Κλεισθένης.