Νίκος Αλυφαντής. Υποψήφιος Ευρωβουλευτής με τις "Γέφυρες" από τη "Δράση" και τη "Δημιουργία Ξανά".
![](/images/stories/001/84/nikos-alyfantis.jpg)
Τον κύριο Νίκο Αλυφαντή, φιλοξενεί σήμερα το Aegina Portal στο πλαίσιο τις παρουσίασης των υποψηφίων για την ευρωβουλή. Ο κύριος Νίκος Αλυφαντής είναι Μηχανολόγος Μηχανικός, εξαγωγέας αγροτικών προϊόντων, κατάγεται από την Αίγινα όπου και διαμένει μόνιμα.
Ο κύριος Νίκος Αλυφαντής κατέρχεται στις Ευρωεκλογές ως υποψήφιος σε ένα νέο κομματικό φορέα με το όνομα "Γέφυρες", που υποστηρίζουν η "Δράση" και η "Δημιουργία Ξανά".