Με κύριο θέμα τη σύνταξη όρων για τη διακήρυξη του ανοιχτού διαγωνισμού που αφορά στη μεταφορά των απορριμματοφόρων της Υπηρεσίας Καθαριότητας, για το έτος 2014-2015 συνεδρίασε σήμερα το πρωί η Οικονομική Επιτροπή. Κατά τη διάρκεια της συζήτησης του θέματος παρουσιάστηκαν τοποθετήσεις με κριτήρια την ομαλή λειτουργία του έργου και εξετάστηκαν οι τιμές που είναι σε ισχύ στην ακτοπλοϊκή αγορά. Παράλληλα εξετάστηκαν οι εναλλακτικές προτάσεις στην περίπτωση που ο διαγωνισμός θα είναι άγονος.
Τέλος συζητήθηκαν θέματα που αφορούσαν μικρού ύψους έγκρισης πιστώσεων για την τρέχουσα χρήση, και ορισμός διαχειριστών για τραπεζικούς λογαριασμούς του Δήμου.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: