Εκτός ημερησίας διάταξης συζητήθηκε το αίτημα του Δημοτικού Λιμενικού Ταμείου, να ενταχθούν οι παροχές ύδρευσης που διαθέτει σε επαγγελματικό τιμολόγιο, καθώς λόγω της φύσης της χρήσης τους, ειδικά αυτές που χρησιμοποιούνται στα πίλαρς, ξεπερνούν γρήγορα το όριο της πρώτης κλίμακας με αποτέλεσμα να Ταμείο να χρεώνεται με το "πέναλτι" της υψηλής κατηγορίας. .Επίσης, κατά τη διάρκεια της συζήτησης των θεμάτων που αφορούσαν την έγκριση πιστώσεων προϋπολογισμού και με αφορμή τη συζήτηση που έγινε για την επισκευή δύο δίτροχων οχημάτων που χρησιμοποιούσε παλιά η Δημοτική Αστυνομία, τα μέλη της Επιτροπής έκριναν ότι πρέπει να υπάρχει οργανωμένος έλεγχος στη λειτουργία των οχημάτων, γιατί οι φθορές που προκαλούνται και το κόστος που επιβαρύνεται ο δήμος για την επισκευή τους άπτεται των αρμοδιοτήτων της.
Τέλος, η Επιτροπή δεν ενέγκρινε τη διάθεση του ποσού 25.000 ευρώ από ΜΟΔ για την πραγματοποίηση μελετών που αφορούν παιδικές χαρές, με την αιτιολόγηση ότι το ποσό είναι πολύ μεγάλο για μια τέτοιου είδους εργασίες.