![20230718_203047-klirodotimata2.jpg](https://www.aeginaportal.gr/images/xoves7/20230718_203047-klirodotimata2.jpg)
Δεν πραγματοποιήθηκε η προγραμματισμένη συνεδρίαση της Διαχειριστικής Επιτροπής των Κληροδοτημάτων, την Τρίτη 18 Ιουλίου 2023 λόγω έλλειψης απαρτίας. Η συγκεκριμένη συνεδρίαση ήταν επαναληπτική, καθώς δεν διεξήχθει, επίσης, λόγω έλλειψης απαρτίας την Τετάρτη 5 Ιουλίου 2023.
Ο δήμαρχος κ. Γιάννης Ζορμπάς ως Πρόεδρος της Διαχειριστικής Επιτροπής αφού ανέγνωσε το παρουσιολόγιο έληξε την διαδικασία. Σήμερα εκδόθηκε νέα πρόσκληση για την συνεδρίαση της Επιτροπής Κληροδοτημάτων στις 25 Ιουλίου 2023.