![IMG_20240207_131825-00.jpg](https://www.aeginaportal.gr/images/xoves8/IMG_20240207_131825-00.jpg)
Συνεδρίασε σήμερα το μεσημέρι η Δημοτική Επιτροπή. Τα θέματα της ημερήσιας διάταξης μπορείτε να τα δείτε εδώ.
Στο video μπορείτε να δείτε όσα συζητήθηκαν κατά τη διάρκεια της συνεδρίασης, κατά την έναρξη της οποίας ο δήμαρχος Αίγινας κ. Γιάννης Ζορμπάς, ενημέρωσε τα μέλη της Επιτροπής για τις τελευταίες εξελίξεις στον υποθαλάσσιο αγωγό ύδρευσης.
![IMG_20240207_131825-04.jpg](https://www.aeginaportal.gr/images/xoves8/IMG_20240207_131825-04.jpg)
Επίσης, παρουσίασε τα αποτελέσματα δειγματοληψίας νερού, που διενεργήθηκαν από την Επόπτρια Δημόσιας Υγείας του Δήμου, στις 2 Φεβρουαρίου 2024 και τα οποία έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Δήμου Αίγινας.
![IMG_20240207_131825-02.jpg](https://www.aeginaportal.gr/images/xoves8/IMG_20240207_131825-02.jpg)
Σύμφωνα με αυτή την ενημέρωση οι τιμές των αποτελεσμάτων είναι εντός των ορίων που καθορίζονται στην Υπουργική Απόφαση Δ1 (δ)/ΓΠ οικ. 27829/ ΦΕΚ 3525 Β/25-5-2023, που αφορά την ποιότητα του νερού ανθρώπινης κατανάλωσης. Επισημαίνεται ότι το νερό δεν είναι προς πόση.
![IMG_20240207_131825-06.jpg](https://www.aeginaportal.gr/images/xoves8/IMG_20240207_131825-06.jpg)