Σύμφωνα με τις δηλώσεις του κυρίου Κατσινάρη, μετά από προσπάθειες ενός έτους η μελέτη βρίσκεται στο στάδιο της προγραμματικής σύμβασης, οι πόροι έχουν εξασφαλιστεί και το έργο θα υλοποιηθεί. Το έργο αφορά την επισκευή της στέγης του Μητροπολιτικού Ναού Αίγινας η οποία έχει υποστεί σημαντικές φθορές από το χρόνο με αποτέλεσμα να δημιουργούνται προβλήματα τόσο στις αγιογραφίες, όσο και σε άλλα σημεία του ναού.
Θετική η έκβαση για την υλοποίηση της μελέτης που αφορά την επισκευή της στέγης της Μητρόπολης Αίγινας.
Σύμφωνα με τις δηλώσεις του κυρίου Κατσινάρη, μετά από προσπάθειες ενός έτους η μελέτη βρίσκεται στο στάδιο της προγραμματικής σύμβασης, οι πόροι έχουν εξασφαλιστεί και το έργο θα υλοποιηθεί. Το έργο αφορά την επισκευή της στέγης του Μητροπολιτικού Ναού Αίγινας η οποία έχει υποστεί σημαντικές φθορές από το χρόνο με αποτέλεσμα να δημιουργούνται προβλήματα τόσο στις αγιογραφίες, όσο και σε άλλα σημεία του ναού.