"Ιστορική" χαρακτήρισε ο Δήμαρχος Αίγινας κύριος Δημήτρης Μούρτζης, την θετική, ομόφωνη, απόφαση των μελών της Οικονομικής Επιτροπής της Περιφέρειας Αττικής για τη δημοπράτηση του έργου, που αφορά στην κατασκευή του υποθαλάσσιου αγωγού σύνδεσης της Αίγινας με την ΕΥΔΑΠ. Στις δηλώσεις του ο κύριος Μούρτζης παρουσίασε τις θετικές επιπτώσεις που θα έχει η πραγματοποίηση του έργου τόσο για την οικονομία του νησιού, όσο και σε μία σειρά από άλλους τομείς.
Ευχαρίστησε επίσης όλους όσους βοήθησαν, όλα αυτά τα χρόνια, ώστε η υπόθεση του αγωγού να έχει θετική κατάληξη.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: