Οι κύριοι Δημήτρης Μούρτζης και Κώστας Γεννίτσαρης για την Ευρωπαϊκή Ημέρα Καθαρισμού του Περιβάλλοντος στην Αίγινα.
![](/images/xoves/diloseis-imera-katharismou-00(1).jpg)
Τους συλλόγους και τους φορείς του νησιού που συμμετείχαν στην κοινή δράση για την Ευρωπαϊκή Ημέρα Καθαρισμού του Περιβάλλοντος στην Αίγινα, ευχαρίστησαν χθες ο Δήμαρχος Αίγινας κύριος Δημήτρης Μούρτζης και ο αντιδήμαρχος Τεχνικών Υπηρεσιών, αρμόδιος για το σχεδιασμό και την υλοποίηση της δράσης κύριος Κώστας Γεννίτσαρης.
Ο κύριος Γεννίτσαρης ζήτησε από τους κατοίκους του νησιού, να υπάρχει συνέχεια σε αυτή την προσπάθεια ώστε η Αίγινα να παραμείνει καθαρή σε όλη τη διάρκεια του χρόνου, ενώ τόνισε ότι ο Δήμος της Αίγινας θα είναι πάντα κοντά στους κατοίκους του νησιού.