Ομιλία με θέμα τη μελέτη για την κατασκευή του υποθαλάσσιου αγωγού ύδρευσης.
![](/images/stories/001/36/agogos-fps-01.jpg)
Με θέμα τη μελέτη που αφορά την κατασκευή του υποθαλάσσιου αγωγού ύδρευσης της Αίγινας, πραγματοποιήθηκε το πρωί της Κυριακής η συγκέντρωση από τη δημοτική παράταξη "Αίγινα - Κίνηση Ευθύνης" στο ξενοδοχείο "Δανάη". Η συγκέντρωση είχε τη μορφή ομιλίας, μέσα από την οποία παρουσιάστηκαν στοιχεία που αφορούν τη μελέτη για την κατασκευή του αγωγού, αλλά και συζήτησης με το κοινό που την παρακολούθησε. Η πρωτοβουλία από την "Αίγινα - Κίνηση Ευθύνης" προέκυψε καθώς το θέμα επανήλθε με διάφορους τρόπους στην επικαιρότητα. Συντονιστής της συζήτησης ήταν ο κύριος Δημήτρης Κάππος, ενώ κύριος εισηγητής ο πρώην Δήμαρχος Αίγινας και νυν δημοτικός σύμβουλος κύριος Παναγιώτης Κουκούλης. Για θέματα που άπτονται της υδροδότησης της Αίγινας και την μελέτη για την κατασκευή του υποθαλάσσιου αγωγού, μίλησαν επίσης ο Περιφερειακός Σύμβουλος κύριος Σπύρος Σπυρίδων, ο πρώην αντιδήμαρχος και νυν δημοτικός σύμβουλος κύριος Νίκος Πτερούδης, ο πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Αίγινας κύριος Πέτρος Πετρίτης, καθώς και εκπρόσωποι της εταιρίας που έχει αναλάβει να υλοποιήσει τη σχετική μελέτη.
{magictabs}|||| Video 1::
|||| Video 2::
|||| Video 3::
|||| Video 4::
{/magictabs}
Στα τέσσερα videos που περιλαμβάνονται στο άρθρο μπορείτε να δείτε αποσπάσματα από το μεγαλύτερο μέρος των ομιλιών.
Δείτε φωτογραφίες από την ομιλία - συγκέντρωση εδώ.