Σύσκεψη με τους προέδρους των επαγγελματικών ενώσεων της Αίγινας.
![](/images/stories/001/21/sik-epl-00.jpg)
Με στόχο την ενίσχυση της ανταγωνιστικότητας του νησιού και της τοπικής οικονομίας, την επίλυση προβλημάτων και θεμάτων των επαγγελματιών, πραγματοποιήθηκε σήμερα το μεσημέρι στο Δημαρχείο της Αίγινας, σύσκεψη μεταξύ των προέδρων των Επαγγελματικών Ενώσεων και του Δημάρχου κυρίου Σάκη Σακκιώτη, του αντιδημάρχου κυρίου Νεκτάριου Κουκούλη και του προέδρου του Δημοτικού Συμβουλίου κυρίου Πέτρου Πετρίτη.
Στη σύσκεψη, που ήταν η πρώτη για τη διοίκηση του Δήμου με τους εκπροσώπους των επαγγελματικών ενώσεων, συμμετείχαν επίσης ο κύριος Νίκος Γιαννούλης πρόεδρος της Επαγγελματικής Ένωσης Αίγινας και ο κύριος Νεκτάριος Κοκόλης πρόεδρος της Επαγγελματικής Ένωσης Πέρδικας. Στη σύσκεψη δεν μπόρεσε να πάρει μέρος ο πρόεδρος της Επαγγελματικής της Αγίας Μαρίνας κύριος Δημήτρης Ιωαννίδης λόγω σοβαρών υποχρεώσεων.