Ο Άι Βασίλης μοίρασε κόκκινους σκούφους σε μικρούς και μεγάλους, που μπορούσαν να συμμετέχουν είτε τρέχοντας, είτε περπατώντας σε μία όμορφη διαδρομή του εμπορικού κέντρου. Στον τερματισμό όλοι έπαιρναν μετάλλια και ένα μπαλόνι για τις προσπάθειές τους!
Στο testEvent συμμετείχε και ο σύλλογος "Αίγινα Εθελοντής". Όσοι το επιθυμούσαν μπορούσαν να φέρουν τρόφιμα μακράς διαρκείας για τις ανάγκες του συλλόγου.
Η Επαγγελματική Ένωση Αίγινας προσέφερε πολλά δώρα για τα παιδιά που συμμετείχαν σε αυτή τη δράση. Καραμέλες, τετράδια και πολλά ακόμη δώρα χάρισε ο Άι Βασίλης στους μικρούς που βρέθηκαν στο event. Πολλά από αυτά είχαν αγοραστεί από το "Χαμόγελο του Παιδιού", προκειμένου να υπάρχει μία στήριξη και προς αυτή την πλευρά.