Ο ιστιοπλοϊκός Όμιλος Πειραιώς διοργάνωσε στις 22-23 Οκτωβρίου 2016 τον διασυλλογικό αγώνα "Κύπελλο Όχι 2016" για σκάφη Laser 4.7 – RDL- STD , 420-470. Υπό δύσκολα καιρικά φαινόμενα, καταιγίδες και ταχύτητα ανέμου έως 47 μίλια ξεκίνησε το Σάββατο ο αγώνας για τους αθλητές: Καλαντζή Αλίκη, Ασπράκη Γιώργο, Κρητικό Δημήτρη και Χαρικιόπουλο Δημήτρη, που μαζί με την προπονήτριά τους Μπάτση Ερμίνα έλαβαν μέρος στις κατηγορίες Laser 4.7 και Laser STD.
Από το Podcasting Feed του Ενημερωτικού Δελτίου στο ραδιόφωνο του Aegina Portal
Το Σάββατο λόγω επικίνδυνων καιρικών συνθηκών δεν πραγματοποιήθηκαν κούρσες, ενώ η Κυριακή ξεκίνησε ομαλά, καθώς ο καιρός ήταν με το μέρος τους. Ο αγώνας να κλείσει με μόνο 2 ιστιοδρομίες. Τα αποτελέσματα για τους ιστιοπλόους μας είναι:
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: