Το Σαββατοκύριακο ο Ελληνικός Ναυτικός Όμιλος Αιγυπτιωτών, διοργάνωσε τον διασυλλογικό αγώνα "Αλεξάνδρεια 2011". Αρκετές οι συμμετοχές, αλλά οι άσχημες καιρικές συνθήκες που επικράτησαν το Σάββατο, πρώτη μέρα του αγώνα, δεν επέτρεψαν σε πολλούς αθλητές να μπουν στην θάλασσα. Αυτό βέβαια δεν ίσχυε για τους αθλητές της Αίγινας, οι οποίοι ήταν παρόντες με επιτυχή παρουσία. Την δεύτερη μέρα επικράτησε άπνοια και η επιτροπή αγώνα έθεσε τέλος στον αγώνα στις 14:30 χωρίς να γίνει καμία ιστιοδρομία. Ο ΝΟΑ συμμετείχε με εννέα αθλητές στα οπτιμιστ και απέσπασε συνολικά πέντε κύπελα. Τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: