Ο Γρηγόριος Γκαρής έκανε μια καταπληκτική πρώτη κούρσα τερματίζοντας στην 2η θέση ύστερα απο αλλαγή του καιρού αφου σε όλη την διάρκεια κατείχε την 1η θέση, ενώ στην 2η ιστιοδρομία οι συνεχείς αλλαγές δεν του έφεραν αυτό που είχε σχεδιάσει(τακτική) με αποτέλεσμα να είναι αυτή την στιγμή στην 9η θέση της γενικής κατάταξης. Ο μικρός Ηρακλής της ομάδος Ερρίκος Στάθης αγωνιζόταν με πονοκέφαλο, παρόλα αυτά έφερε 2 αξιόλογες κούρσες και αυτή την στιγμή βρίσκεται στην 18η θέση της γενικής κατάταξης, έχοντας όμως πολύ μέλλον μπροστά του και πολλούς καλούς αθλητές πίσω του. Όλα τα αποτελέσματα που αναφέραμε ανήκαν στο χρυσό στόλο! - τελικός του πρωταθλήματος.
Στην κατηγορία Laser RDL αγοριών, ο Χρήστος Λεούσης στην πρώτη σημερινή ιστιοδρομία δεν είχε βρεί την φόρμα του με αποτέλεσμα να τερματίσει σε μέτρια κατάταξη. Στην 2η ιστιοδρομία όμως κατέλαβε την 3η θέση με αποτέλεσμα να βρίσκεται αυτή την στιγμή ύστερα απο 7 ιστιοδρομίες στην 9η θέση της γενικής κατάταξης. Αύριο είναι η τελευταία μέρα των αγώνων.