Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε 12-13/11 ο Ναυτικός Αθλητικός Όμιλος Ελληνικού διοργάνωσε τον αγώνα Κύπελλο Ν.Α.Ο.ΕΛΛ. 2011. Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν στην θαλάσσια περιοχή του Αγ.Κοσμά στο Ελληνικό. Ο Ναυτικός Όμιλος Αίγινας δεν μπορούσε φυσικά να μην δώσει το παρόν στην διοργάνωση αφού λόγω της οικονομικής ασφυξίας που κυριεύει την χώρα μας έχουν μειωθεί οι αγώνες Πανελλαδικά ακόμη και στα διασυλ/κα πρωταθλήματα. Οι καιρικές συνθήκες που επικράτησαν ήταν αντίξοες και τα προβλήματα πολλά… Από ζημιές στην εξαρτία των σκαφών ως και πολλά παγωμένα μουτράκια που εγκατέλειπαν τον αγώνα αφού ένιωθαν πως οι δυνάμεις τους τα εγκαταλείπουν και έτσι έπαιρναν τον ‘δρόμο’ προς την στεριά. Οι αθλητές του Ναυτικού μας Ομίλου στα Όπτιμιστ αλλά και στα Λέιζερ έδειξαν καλά προετοιμασμένοι και προπονημένοι και πρωτοστάτησαν στις πρώτες θέσεις της κατάταξης για ακόμη μια φορά.
Στην κατηγορία των Λέιζερ ο Παναγιώτης Στάθης κατέκτησε την δεύτερη θέση στην κατηγορία των Laser 4.7 αγοριών, ενώ ο Ερρίκος Στάθης κατέκτησε την τέταρτη θέση.
Οι προπονητές του ομίλου: Γιώργος Ξύπας και Κωνσταντίνος Χανιώτης δήλωσαν απόλυτα ικανοποιημένοι από την εμφάνιση των ομάδων τους και ευελπιστούν σε ακόμη καλύτερα μελλοντικά αποτελέσματα. Η απονομή των επάθλων θα πραγματοποιηθεί στις 6 Ιανουαρίου 2012.