Επίσης, η Κοινοπραξία Πλοίων Σαρωνικού διευκρινίζει πως όσοι πελάτες είναι κάτοχοι Bonus Card (ή όσοι θέλουν να την αποκτήσουν χωρίς κανένα κόστος) θα μπορούν να τη χρησιμοποιήσουν σε όλα τα παραπάνω δρομολόγια, όπως πάντα ίσχυε, με επιπλέον όφελος έκπτωσης 20% για επιβάτη ή ΙΧ, υπό τους ήδη γνωστούς όρους λειτουργίας της Bonus Card. Με τη χρήση Bonus Card το κόστος των εισιτηρίων είναι 6,40 ευρώ για τον επιβάτη και 16 ευρώ για το αυτοκίνητο.
Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε την ιστοσελίδα της Κοινοπραξίας Πλοίων Σαρωνικού.