Κατά τη διάρκεια των σεμιναρίων αναπτύχθηκαν θέματα καλλιέργειας της φιστικιάς, η χρήση των παραγώγων αποφλοίωσης φιστικιάς στις καλλιέργειες, οι επιπτώσεις του νερού άρδευσης στην καλλιέργεια και στο έδαφος.
Ο Δρ. Βίκτωρ Καββαδίας από το Τμήμα Εδαφολογίας Αθηνών, ΕΛΓΟ-ΔΗΜΗΤΡΑ, παρουσίασε την εισήγησή του που είχε θέμα: "Αξιοποίηση παραπροϊόντων κατεργασίας κελυφωτών φιστικιών σε άλλες καλλιέργειες. Αποτελέσματα του ερευνητικού Μεσογειακού έργου ARIDWASTE". Ο Δρ. Μιχάλης Καμινιάρης από το Γεωπονικό Πανεπιστήμιο Αθηνών, την εισήγησή του που είχε θέμα: "Βιολογική και χημική αντιμετώπιση αφλατοξινών σε κελυφωτά φιστίκια".
Επίσης από την Δρ. Μαρία Ντούλα από το Μπενάκειο Φυτοπαθολογικό Ινστιτούτο, αναπτύχθηκε το θέμα: "Οι επιπτώσεις στο έδαφος από την καλλιέργεια κελυφωτού φυστικιού στην Αίγινα σε σχέση με άλλες ελληνικές περιοχές όπου καλλιεργείται κελυφωτό φυστίκι. Προτάσεις προστασίας και βελτίωσης. Έργο LIFE AgroStrat". Τέλος έγινε ενημέρωση από εκπρόσωπο του Οργανισμού ΕΛΓΟ - ΔΗΜΗΤΡΑ, για την ημερομηνία έναρξης στην Αίγινα, του προγράμματος κατάρτισης στην Ορθολογική Χρήση Φαρμάκων και χορήγησης πιστοποιητικού γνώσεων ΟΧΓΦ.
Τα σεμινάρια έγιναν στο πλαίσιο του προγράμματος της 7ης Γιορτής Φιστικιού Αίγινας.