Ο απερχόμενος πρόεδρος του Αγροτικού Συλλόγου Αίγινας κύριος Νίκος Αλυφαντής χαρακτήρισε ως "ευοίωνη" την προσέλευση των μελών του συλλόγου. "Φέτος είχαμε μία χρονιά η οποία ήταν λίγο περιπετειώδης, οι ευθύνες του συλλόγου φάνηκε ότι, γενικά για τον πρωτογενή τομέα, είναι μεγαλύτερες", είπε ο κύριος Αλυφαντής που έκανε ιδιαίτερη αναφορά στο πρόγραμμα LIFE AgroStrat και στα οφέλη που μπορούν να αποκομίσουν οι παραγωγοί του νησιού. "Θα ασχοληθούμε περισσότερο και με άλλους τομείς του πρωτογενή τομέα, όχι μόνο με τη φιστικιά, αλλά και με την κτηνοτροφία και τη μελισσοκομία" είπε ο απερχόμενος πρόεδρος συμπληρώνοντας ότι ανάμεσα στους στόχους για τη νέα χρονιά είναι η προώθηση του πρωτογενούς τομέα.
Εξελέγησαν αυτοί που είχαν το μεγαλύτερο αριθμό ψήφων και είναι οι εξης:
ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
1) ΑΛΥΦΑΝΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ 47
2) ΑΛΥΦΑΝΤΗ ΕΛΕΝΗ 40
3) ΑΛΥΦΑΝΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΟΥ 36
4) ΧΑΛΔΑΙΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 26
5) ΚΑΠΠΟΣ ΣΕΡΑΦΕΙΜ 22
6) ΓΕΛΑΔΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ 17
7) ΜΠΗΤΡΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 15
Αναπληρωματικό μέλος
ΜΟΥΤΣΑΤΣΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 14
ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
1) ΚΑΠΠΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 29
2) ΛΑΔΑΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ 24
3) ΜΑΡΙΝΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 14
Αναπληρωματικό μέλος
ΛΟΥΚΑΤΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 14