Να σημειώσουμε ότι από σεβασμό προς τη μνήμη ενός κατοίκου της περιοχής που έφυγε από τη ζωή, φέτος οι εκδηλώσεις δεν περιελάμβαναν το κλασσικό γλέντι που γίνεται κάθε χρονιά. Την εκδήλωση χαιρέτησε ο δήμαρχος Αίγινας κύριος Σάκης Σακκιώτης και η πρόεδρος του Δημοτικού Διαμερίσματος Αμαλία Τζούλα.
Με παραδοσιακούς χορούς γιόρτασε το Βαθύ την εορτή της Αγίας Τριάδας.
Να σημειώσουμε ότι από σεβασμό προς τη μνήμη ενός κατοίκου της περιοχής που έφυγε από τη ζωή, φέτος οι εκδηλώσεις δεν περιελάμβαναν το κλασσικό γλέντι που γίνεται κάθε χρονιά. Την εκδήλωση χαιρέτησε ο δήμαρχος Αίγινας κύριος Σάκης Σακκιώτης και η πρόεδρος του Δημοτικού Διαμερίσματος Αμαλία Τζούλα.