Η γιορτή της Μάνας στους Αγίους Ασώματους.
![](/images/stories/001/75/aromatos011.jpg)
Στον κατάμεστο από κόσμο ναό των Αγίων Ασωμάτων, πραγματοποιήθηκε χθες το απόγευμα η γιορτή προς τιμήν του εορτασμού της παγκόμιας ημέρας της μητέρας. Η γιορτή διοργανώθηκε από τους κατοίκους της περιοχής και τα τοπικά χορευτικά τμήματα. Η εκδήλωση, η οποία ήταν πολύ καλά οργανωμένη και φροντισμένη σε κάθε της λεπτομέρεια, περιελάμβανε παραδοσιακούς χορούς, ομιλίες, απαγγελία ποιημάτων και μουσική.
Εκτός από τα χορευτικά τμήματα των Αγίων Ασωμάτων, στην χθεσινή γιορτή συμμετείχε και χορευτικό τμήμα από τη σχολή χορού της κυρίας Μαρίας Γιαννοπούλου. Η εκδήλωση κύλησε υπέροχα και ολοκληρώθηκε με μπουφέ και κεράσματα. Το κοινό χειροκρότησε θερμά τους διοργανωτές, αλλά και όσους συμμετείχαν σε αυτή δίνοντας τον καλύτερό τους εαυτό.