Τα μέλη του συλλόγου απένειμαν δύο τιμητικές πλακέτες: Η πρώτη στο Δήμαρχο Αίγινας κύριο Σάκη Σακκιώτη και η δεύτερη στον γνωστό συγγραφέα κύριο Γιάννη Κακουλίδη, ο οποίος μιλώντας από καρδιάς στα μέλη και τους φίλους του συλλόγου είπε ότι παρίσταται στην εκδήλωση ως Αιγινήτης, συμπληρώνοντας χαρακτηριστικά ότι το σπίτι του στην Αίγινα είναι ανοικτό για όλους. Την εκδήλωση χαιρέτησε επίσης ο Γενικός Γραμματέας του συλλόγου κύριος Μιχάλης Παπαδόπουλος. Κατά τη διάρκεια της βραδιάς έγινε κλήρωση δώρων. Στην εκδήλωση εκτός από το Δήμαρχο κύριο Σάκη Σακκιώτη παραβρέθηκαν ο αντιδήμαρχος κύριος Φίλιππος Τζίτζης, ο πρόεδρος της Επαγγελματικής Ένωσης Πέρδικας και μέλος του διοικητικού συμβουλίου του συλλόγου κύριος Νεκτάριος Κοκόλης, φυσικά ο κύριος Γιάννης Κακουλίδης του οποίου η παρουσία ήταν μία ιδιαίτερη τιμή για τα μέλη του συλλόγου. Τέλος θα πρέπει να συμπληρώσουμε ότι η δημοσιογράφος κυρία Άβετ Σφακιανάκη δώρησε ένα κλασσικό όχημα στο σύλλογο.
Ο Σύλλογος Κλασσικού Οχήματος Αίγινας ιδρύθηκε την άνοιξη του 2009 και μέχρι τώρα έχει διοργανώσει δύο πολύ σημαντικές αυτοκινητιστικές εκδηλώσεις με την επωνυμία Ράλλη Φιστίκι, στα πλαίσια του Φεστιβάλ Φιστικιού της Αίγινας. Παράλληλα έχει πλέον τη δυνατότητα να εκδίδει πινακίδες κλασσικών οχημάτων, ενώ αποτελεί τον πυρήνα και ένα μόνιμο σημείο συνεύρεσης όσων αγαπούν τα κλασσικά αυτοκίνητα και μηχανές. Για όσους ενδιαφέρονται να γίνουν μέλη ή να μοιραστούν τις εμπειρίες τους και τις γνώσεις του για τα κλασσικά οχήματα το τηλέφωνο επικοινωνίας είναι 6944883536.