Στον Ιερό Ναό του Αγίου Νικολάου, πραγματοποιήθηκε σήμερα το απόγευμα η εκδήλωση που διοργάνωσε η Βυζαντινή Χορωδία Αίγινας και είχε τίτλο "Ύμνοι της Μεγάλης Εβδομάδας". Η χορωδία δημιούργησε πνεύμα κατάνυξης και περισυλλογής, λίγες μόλις ημέρες πριν την είσοδο στην εβδομάδα των Παθών.
Υπό τη διεύθυνση του Θανάση Ανδρεάδη, η χορωδία παρουσίασε στο κοινό μερικά από τα πιο αριστουργηματικά έργα της εκκλησιαστικής υμνωδίας. Την εκδήλωση παρακολούθησε ο Μητροπολίτης Ύδρας, Σπετσών και Αιγίνης κύριος Εφραίμ, που μετά το τέλος της εκδήλωσης συνεχάρη το διευθυντή της και τα μέλη της, ενώ μίλησε στους πιστούς για τα ουσιαστικά νοήματα της Μεγάλης Εβδομάδας.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: