Χοροστατούντος του Σεβασμιώτατου Μητροπολίτη Ύδρας, Σπετσών και Αιγίνης κ. Εφραίμ, και με κάθε λαμπρότητα πραγματοποιήθηκε σήμερα το απόγευμα ο πανηγυρικός εσπερινός στο ναό των Εισοδίων της Θεοτόκου στην ενορία της "Παναγίτσας". Εκατοντάδες πιστοί από όλη την Αίγινα προσήλθαν για να παρακολουθήσουν την ακολουθία του εσπερινού και της αρτοκλασίας.
Αύριο το πρωί θα πραγματοποιηθεί ο όρθρος και η θεία Λειτουργία, ενώ μετά τις 10 π.μ. θα ξεκινήσει η λιτάνευση της εικόνα στην παραλία της Αίγινας.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: