Προεξάρχοντος του Σεβασμιώτατου Μητροπολίτου κ.κ. Εφραίμ, τελέσθηκε σήμερα το πρωί η ακολουθία του όρθρου και η θεία λειτουργία μετά το τέλος της οποία ακολούθησε η λιτανεία της εικόνας στους δρόμους του κέντρου και στην παραλία της Αίγινας. Χθες είχε πραγματοποιηθεί ο πανηγυρικός μεγάλος εσπερινός, ενώ και σήμερα μεγάλη ήταν η προσέλευση των πιστών στη σημαιοστολισμένη εκκλησία της "Παναγίτσας".
Στη λιτανεία της εικόνας συμμετείχαν μαθητές του 1ου Δημοτικού Σχολείου Αίγινας καθώς και το τοπικό σύστημα Ναυτοπροσκόπων. Κατά τη διάρκεια της λιτανείας τελέσθηκε δέση μπροστά από το Δημαρχείο.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: