Στις 7 το απόγευμα ξεκίνησε η ακολουθία του Μεγάλου Εσπερινού στον Ιερό Ναό του Αγίου Νεκταρίου, στο πλαίσιο των διήμερων εορταστικών εκδηλώσεων για την ανακομιδή των Τιμίων Λειψάνων του αγίου.
Λίγο μετά τις 10 το βράδυ ξεκίνησε η ολονύκτιος αγρυπνία, ενώ αύριο το πρωί μετά τη θεία λειτουργία και τη δοξολογία θα ακολουθήσει και η λιτάνευση των τιμίων Λειψάνων γύρω από τον ιερό ναό.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: