Μέσα σε ένα έντονα συγκινησιακά φορτισμένο κλίμα, τελέσθηκε σήμερα το πρωί κατά τη διάρκεια της θείας λειτουργίας για τον εορτασμό των Εισοδίων της Θεοτόκου, στον ενοριακό ναό της "Παναγίτσας', η χειροτονία του υποδιάκονου Στυλιανού Κουτσούκου σε διάκονο από τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Ύδρας, Σπετσών και Αιγίνης κ.κ. Εφραίμ.
Συγκινητικός ο λόγος του νέου κληρικού π. Στυλιανού, όσο και η σύντομη ομιλία του Σεβαμιώτατου Μητροπολίτη Ύδρας, Σπετσών και Αιγίνης κ.κ. Εφραίμ. Τη Θεία Λειτουργία και τη χειροτονία παρακολούθησε πλήθος πιστών που ευχήθηκε στο νέο κληρικό καλή διακονία.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: