Μέσα σε κλίμα κατάνυξης πραγματοποιήθηκε σήμερα το πρωί η ακολουθία των εγκαινίων του ενοριακού ναού της Αγίας Βαρβάρας στον Μαραθώνα. Η διήμερες εορταστικές εκδηλώσεις ξεκίνησαν χθες το απόγευμα με την υποδοχή και την κατάθεση των Ιερών Λειψάνων από το Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Ύδρας, Σπετσών και Αιγίνης κ.κ. Εφραίμ, ενώ ακολούθησε ο Μέγας Αρχιερατικός Εσπερινός. Σήμερα το πρωί ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτη Ύδρας, Σπετσών και Αιγίνης κ.κ. Εφραίμ τέλεσε την ακολουθία των εγκαινίων.
Τις διήμερες εκδηλώσεις του ενοριακού ναού που πανηγυρίζει, καθώς σήμερα η εκκλησία τιμά τη μνήμη της Αγίας Βαρβάρας, τίμησε πλήθος πιστών, ενώ μετά την ολοκλήρωση της Θείας Λειτουργίας έγιναν βραβεύσεις και παρατέθηκε κέρασμα στο αρχονταρίκι του ναού.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: