Με τον πανηγυρικό εσπερινό και την αρτοκλασία ξεκίνησαν σήμερα το απόγευμα οι διήμερες εορταστικές εκδηλώσεις του ενοριακού ναού του Αγίου Νικολάου στο κέντρο της Αίγινας. Στον πανηγυρικό εσπερινό συμμετείχαν πλήθος πιστών και ο κλήρος του νησιού.
Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος, αύριο το πρωί θα τελεσθεί ο όρθρος και η θεία λειτουργία, ενώ μετά τις 10 θα πραγματοποιηθεί η καθιερωμένη λιτανεία της εικόνας του αγίου στην παραλία του νησιού και τους κεντρικούς δρόμους της ενορίας.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: