Κατάμεστο σήμερα το βράδυ το προαύλιο του Αγίου Θωμά στο Λιβάδι. Μετά τον πανηγυρικό εσπερινό και την αρτοκλασία, καθώς η εκκλησία τιμά αύριο τη μνήμη του Αγίου Θωμά, ακολούθησε το πρόγραμμα των εορταστικών εκδηλώσεων στο οποίο συμμετείχαν η ορχήστρα της σχολής παραδοσιακών οργάνων υπό τη διεύθυνση του κυρίου Αλέξανδρου Σπίτζινγκ και ο Σύλλογος Γυναικών Αίγινας.
Τη βραδιά προλόγισε ο εφημέριος του ναού πατέρας Κωνσταντίνος Σελλάς και ο Δήμαρχος Αίγινας κύριος Δημήτρης Μούρτζης. Την εκδήλωση παρακολούθησε ο αντιδήμαρχος κύριος Κώστας Γεννίτσαρης και πλήθος κόσμου.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: