Με κάθε λαμπρότητα πραγματοποιήθηκε σήμερα το απόγευμα ο μεγάλος, πανηγυρικός εσπερινός στο ιερό Ναό του Αγίου Νεκταρίου, για τον εορτασμό της Ανακομιδής των Ιερών Λειψάνων του. Λίγο μετά τον μικρό εσπερινό στην Ιερά Μονή Αγίας Τριάδος, ακολούθησε η κάθοδος της Τιμίας Κάρας, με λιτανευτική πομπή στον νέο Ιερό Ναό του Αγίου Νεκταρίου.
Οι λατρευτικές εκδηλώσεις θα συνεχιστούν αύριο το πρωί με τη Θεία Λειτουργία, την Πανηγυρική Δοξολογία και την και τη λιτάνευσης των τιμίων Λειψάνων περιμετρικά του Ιερού Ναού.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: