Αύριο το πρωί θα τελεστεί ο ¨Όρθρος, η Θεία Λειτουργία και η περιφορά της εικόνας περιμετρικά το ναού. Οι διήμερες εορταστικές εκδηλώσεις θα ολοκληρωθούν με το κέρασμα στο αρχονταρίκι του ναού, όπου λειτουργεί bazaar με χειροτεχνήματα για το οποίο έχουν φροντίσει τα μέλη του Ενοριακού Ταμείου Φιλανθρωπίας. Τέλος, ιδιαίτερα θετικές εντυπώσεις προκάλεσε η συνολική εικόνα του ναού, ο στολισμός, η καθαριότητα και η συμμετοχή των νέων ανθρώπων στην ετοιμασία της γιορτής. Τον εσπερινό παρακολούθησε ο Δημοτικός Σύμβουλος κύριος Φίλιππος Τζίτζης.