![20161216 194420 20161216 194420](/images/obimages/20161216-194420.jpg)
Video Σωτήρης Μπήτρος
Μέσα σε κατανυκτική ατμόσφαιρα πραγματοποιήθηκε το απόγευμα στην εκκλησία του Αγίου Διονυσίου στην Παχειά Ράχη, ο εσπερινός και η αρτοκλασία για τον πολιούχο της Αίγινας.
Τον εσπερινό παρακολούθησαν ο βουλευτής Πειραιά και Νήσων κύριος Κώστας Κατσαφάδος, ο Δήμαρχος Αίγινας κύριος Δημήτρης Μούρτζης και οι αντιδήμαρχοι κύριοι Κώστας Γεννίτσαρης και Βαγγέλης Δέδες, η αντιπρόεδρος της ΚΕΔΑ κυρία Καίτη Σαλπέα.