Με το πλοίο Άγιος Νεκτάριος επέστρεψε σήμερα το πρωί η εικόνα της Παναγίας της Χρυσολεόντισσας, που για 23 ημέρες φιλοξενούνταν σε προσκύνημα από τον ναό του Αγίου Νικολάου στον Πειραιά. Η καθηγουμένη μοναχή Ευπραξία συνόδεψε την εικόνα από το λιμάνι του Πειραιά, ενώ στο λιμάνι της Αίγινας μοναχές, ο κλήρος του νησιού και κάτοικοι της Αίγινας την υποδέχθηκαν.
Στην είσοδο του λιμανιού πραγματοποιήθηκε δέηση, ενώ στη συνέχεια η εικόνα επέστρεψε στο μοναστήρι συνοδεία οχημάτων του Αστυνομικού Τμήματος Αίγινας.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: