![](https://www.aeginaportal.gr/images/xoves6/eksodios-akolouthia.jpg)
Προεξάρχοντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτη Ύδρας, Σπετσών και Αιγίνης κ. Εφραίμ, τελέστηκε σήμερα το πρωί στη μονή του Αγίου Χριστοφόρου, η εξόδιος ακολουθία της μακαριστής Καθηγουμένης Δωροθέας (Μπαλούρδη). Προηγήθηκε η τέλεση της Αρχιερατικής Θείας Λειτουργίας.
Ο Σεβασμιώτατος μίλησε συγκινητικά για την αοίδημο Καθηγουμένη. Εκ μέρους του δήμου Αίγινας την εξόδιο ακολουθία παρακολούθησε ο δήμαρχος Αίγινας κ. Γιάννης Ζορμπάς και ο αντιδήμαρχος κ. Δημήτρης Καραγιάννης.