![doksologia-00.jpg](https://www.aeginaportal.gr/images/xoves8/doksologia-00.jpg)
Στον Μητροπολιτικό Ναό της Αίγινας, τελέσθηκε σήμερα το πρωί μετά την Θεία Λειτουργία, η καθιερωμένη δοξολογία για την 28η Οκτωβρίου, στο πλαίσιο του εορταστικού προγράμματος του Δήμου Αίγινας.
Στην δοξολογία συμμετείχαν σημαιοφόροι και εκπαιδευτικοί από τα σχολεία του νησιού, ο δήμαρχος κ. Γιάννης Ζορμπάς, ο βουλευτής κ. Νίκος Βλαχάκος, εκπρόσωποι της Δημοτικής Αρχής, ο πρώην βουλευτής κ. Νίκος Μανωλάκος, εκπρόσωποι συλλόγων και φορέων του νησιού.