Τα μέλη του Συλλόγου εκφράζουν τις ευχαριστίες τους καθώς εκτός από τους κατοίκους της ευρύτερης περιοχής, την πανηγυρική θεία λειτουργία παρακολούθησαν ο Δήμαρχος Αίγινας κύριος Σάκης Σακκιώτης, ο αντιδήμαρχος κύριος Νεκτάριος Κουκούλης, ο πρώην δήμαρχος δήμαρχος κύριος Δημήτρης Μούρτζης, ο πρόεδρος του Δημοτικού Διαμερίσματος Κυψέλης κύριος Χρήστος Μπακόμητρος, η πρώην Νομαρχιακή Σύμβουλος κυρία Δήμητρα Στάθη, καθώς και πρόεδροι και εκπρόσωποι συλλόγων και φορέων όπως η κυρία Φλώρα Αλυφαντή, η κυρία Μαρία Λυκούρη, η κυρία Γιούλη Ανταλή, οκύριος Α. Εμμανουήλ και άλλοι.
Τους καλεσμένους χαιρέτησε η αντιπρόεδρος του Συλλόγου Καίτη Τύμη-Εμμανουήλ.