Μετά και την ολοκλήρωση της αρτοκλασίας, κλήρος και πιστοί σχημάτισαν λατρευτική πομπή, κάνοντας την περιφορά της εικόνας στους δρόμους γύρω από το ναό. Η προσέλευση των προσκυνητών θα συνεχιστεί μέχρι αργά σήμερα το βράδυ. Αύριο το πρωί θα πραγματοποιηθεί η πανηγυρική θεία λειτουργία. Πάντως και φέτος εκφράστηκαν παράπονα για τους δεκάδες μικροπωλητές που σε πολλές περιπτώσεις κατέλαβαν μεγάλα σημεία του οδοστρώματος εμποδίζοντας την κυκλοφορία.
Ο πανηγυρικός εσπερινός της Αγίας Παρασκευής. .
Μετά και την ολοκλήρωση της αρτοκλασίας, κλήρος και πιστοί σχημάτισαν λατρευτική πομπή, κάνοντας την περιφορά της εικόνας στους δρόμους γύρω από το ναό. Η προσέλευση των προσκυνητών θα συνεχιστεί μέχρι αργά σήμερα το βράδυ. Αύριο το πρωί θα πραγματοποιηθεί η πανηγυρική θεία λειτουργία. Πάντως και φέτος εκφράστηκαν παράπονα για τους δεκάδες μικροπωλητές που σε πολλές περιπτώσεις κατέλαβαν μεγάλα σημεία του οδοστρώματος εμποδίζοντας την κυκλοφορία.