Από το Podcasting Feed του Ενημερωτικού Δελτίου στο ραδιόφωνο του Aegina Portal
Άλλωστε εκτός από τη στασιμότητα, η μετατροπή μέρους του προαυλίου του δημοτικού σχολείου σε εργοτάξιο, κάνει ακόμη πιο επιτακτική την ολοκλήρωση του έργου. Τέλος ο κύριος Ντελής εξέφρασε και τον προβληματισμό του με τον χώρο που χρειάζεται για την τοποθέτηση του μηχανολογικού εξοπλισμού, χώρος που είχε ζητηθεί από τη βιβλιοθήκη.
Να υπενθυμίσουμε ότι το Νοέμβριο του 2015 ο δήμαρχος κύριος Δημήτρης Μούρτζης σε δηλώσεις του στο Aegina Portal, με την ευκαιρία της επανεκκίνησης των εργασιών στο "Κυβερνείο" (για τη σκεπή και τα ηλεκτρολογικά), είχε δηλώσει ότι σύμφωνα με τις διαβεβαιώσεις που είχε η διοίκηση του δήμου από τους υπευθύνους του έργου, αυτό θα τελείωνε τον Ιούνιο του 2016.