Από το Podcasting Feed του Ενημερωτικού Δελτίου στο ραδιόφωνο του Aegina Portal
Πρόκειται για έργο της Περιφερειακής Ενότητας Νήσων, και είναι μέρος των έργων που γίνονται στην περιοχή ευθύνης της για την αποκατάσταση ζημιών, των τεχνικών έργων σε ρέματα, καθαρισμών ρεμάτων κτλ. Σε ερώτηση προς τον αντιδήμαρχο τεχνικών υπηρεσιών κύριο Κώστα Γεννίτσαρη, είπε ότι στην έναρξη του έργου υπάρχει καθυστέρηση λόγω της διεύλευσης δικτύων από το σημείο όπως καλώδια οπτικών ινών και αγωγού υδροδότησης.
Αντίστοιχη αναμονή υπάρχει και για την έναρξη του έργου στην περιοχή Βλυχάδας, όπου και εκεί προβλέπεται αντικατάσταση του σωληνωτού οχετού διεύλευσης του ρέματος.