Με τη συμμετοχή εκπροσώπων συλλόγων και φορέων του νησιού, πραγματοποιήθηκε σήμερα το μεσημέρι η συνάντηση - συζήτηση για την υλοποίηση της συμμετοχή τους Δήμου Αίγινας στην δράση "Let's Do It Greece", που αποτελεί μέρος μία παγκόσμιας πρωτοβουλίας, στην οποία συμμετέχει και η Αίγινα. Την Κυριακή 14 Απριλίου, όσοι το επιθυμούν θα μπορέσουν να συμμετάσχουν στον εθελοντικό καθαρισμό περιοχών του νησιού.
Για το σκοπό αυτό, στη σημερινή συνάντηση έγινε καταμερισμός των περιοχών που θα καθαριστούν εθελοντικά, ένω έγινε γνωστό ότι όσοι θέλουν να πάρουν μέρος σε αυτή τη δράση, την Παρασκευή θα μπορέσουν να προμηθευτούν από το δημαρχείο γάντια, σακούλες απορριμάτων και ότι άλλο χρειάζεται. Περισσότερες πληροφορίες για την καμπάνια "Let's Do It" μπορείτε να δείτε στην ελληνική ιστοσελίδα εδώ.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: