Η γιορτή της Μάνας από το Μορφωτικό Σύλλογο Βαθέος.
![](/images/stories/001/74/DSC_1890.jpg)
Με μεγάλη συμμετοχή κατοίκων της ευρύτερης περιοχής, πραγματοποιήθηκε χθες Κυριακή η καθιερωμένη εκδήλωση προς τιμή της ημέρας της Μητέρας στο Βαθύ. Η εκδήλωση έγινε στο προαύλιο του παλιού Δημοτικού Σχολείου Βαθέος και περιελάμβανε παραδοσιακούς χορούς, απαγγελίες ποιημάτων, τραγούδια και βραβεύσεις.
Το κοινό καλωσόρισε η πρόεδρος του Μορφωτικού Συλλόγου Βαθέος κυρία Μαρία Λυκούρη, ενώ την εκδήλωση χαιρέτησε ο Δήμαρχος Αίγινας κύριος Σάκης Σακκιώτης. Στη διοργάνωση της γιορτής συμμετείχε το 13 Σύστημα Προσκόπων της Αίγινας.