Τα μηνύματα για την αγοραστική κίνηση της περιόδου συνοψίζονται σε μία φράση που είπε καταστηματάρχης κατά τη διάρκεια του ρεπορτάζ: "Ούτε κλαίει, ούτε γελάει" είπε χαρακτηριστικά, δείχνοντας το αβέβαιο της ατμόσφαιρας και την "μέρα προς μέρα" κατάσταση αναμονής του εμπορικού κόσμου της Αίγινας.
Ξεκίνησαν οι θερινές εκπτώσεις στην Αίγινα. Μέτρια η εικόνα των πρώτων ημερών.
Τα μηνύματα για την αγοραστική κίνηση της περιόδου συνοψίζονται σε μία φράση που είπε καταστηματάρχης κατά τη διάρκεια του ρεπορτάζ: "Ούτε κλαίει, ούτε γελάει" είπε χαρακτηριστικά, δείχνοντας το αβέβαιο της ατμόσφαιρας και την "μέρα προς μέρα" κατάσταση αναμονής του εμπορικού κόσμου της Αίγινας.