Στο πάρκο δίπλα στην εκκλησία της "Παναγίτσας" συνεχίστηκε σήμερα το πρωί η επιχείρηση της απομάκρυνσης των φοινικόδεντρων που έχουν πέσει θύματα του κόκκινου σκαθαριού. Έτσι μετά την περιοχή του Δημαρχείου και τον καθαρισμό από την περιοχή του Δημοτικού Σταδίου Αίγινας πολλών κατεστραμμένων κλαδιών από φοίνικες, σήμερα το πρωί συνεργείο του Δήμου Αίγινας απομάκρυνε κατεστραμμένο φοίνικα από το πάρκο που βρίσκεται η προτομή του Ιωάννη Καποδίστρια.
Σε δηλώσεις του προς το Aegina Portal ο αρμόδιος αντιδήμαρχος κύριος Νίκος Τζίτζης, είπε ότι έχουν γίνει ψεκασμοί τις προηγούμενες ημέρες, ενώ θα συνεχίσουν να απομακρύνονται όσα δέντρα είναι κατεστραμένα από το κόκκινο σκαθάρι.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: